Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Потіївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04363142) був реорганізований і увійшов до складу Маловільшанської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Кортка історична довідка села Потіївка

Герб. В червоному полі знак родового герба Компанів «Копасина» – дві білі смуги («РІЧКИ») й між ними білий меч вістрям донизу.

Прапор. Червоне полотнище, в центрі якого знак родового герба Компанів «Копасина» - дві білі смуги («річки») й між ними білий меч вістрям донизу.

Зміст символіки. Рід Компанів залишив видатний слід в історії села. Крім осадника Потіївки ротмістра Андрія Компана, який 1750 році командував Білоцерківським надвірним полком князя Яблонського - відомі його сини хорунжий (згодом поручик) Білоцерківської надвірної уланської міліції Іван Компан та поручик надвірних військ великого коронного гетьмана Францішка-Ксаверія Браницького Антон Компан. Нащадки ротмістра Андрія Компана в ХІХ столітті мешкали в Потіївці та в Скибині під Ставищем й писалися іноді прізвищем Компан. В гербі та прапорі Потіївки, зважаючи на заслуги ротмістра Андрія Компана та його нащадків, використано символіку та кольористику родового герба Компанів «Копасина». 

Географічне роташування. Село Потіївка розкинулось на узгір'ї при злитті двох річок р.Бігуча та р.Поть. Потіївка межує на схід - село Насташка Рокитнянського району, на південь - село Северинівка Таращанського району, на захід - село Чупира, на північ - село Бикова Гребля та село Озерна.

Площа населеного пункту становить - 630, 3.

Кількість населення – 720 жителів.

Село Потіївка за історичними даними відноситься до старовинних поселень. Легенда розповідає про те, що за кілька кілометрів на північний схід від нашого села розкинулось городище Китайгород, теперішнє с.Насташка. Коли в 1240 році монголо-татарські орди зруйнували Китайгород, втікачі ховалися в Чорному лісі . Одним з таких втікачів був Іван Потій з родиною. Він поселився на узгір’ї при злитті двох річок . Так утворився родовий хутір і прізвище господаря лягло в основу назви села.

Церква. Близько півтора століття окрасою Потіївки була стародавня церква Покрови Пресвятої Богородиці, споруджена наприкінці XVIII ст. Зруйнований Покровський храм у 1932 році.

2001 року 8 квітня Московським патріархатом було закладено камінь і висвячено місце для будівництва нового храму, але за браком коштів будівництво храму не розпочате й до цього часу.

У травні 2003 року розпочалося будівництво УПЦ, а 17 жовтня 2004 року довгоочікувана мрія селян-віруючих здійснилася. Саме цього дня відбулося освячення храму на честь Покрови Святої Богородиці. Храм було збудовано на кошти меценатів П.Ф.Прилуцького, В.І.Бойка, С.П.Бурлаки і В.П.Бурлаки, В.В. Бурлаки, П.В. Бурлаки/

Господарства. В 1923 році в селі було обрано першу сільську раду очолив її Рачинський Федот Павлович, секретарем Сільської ради був Іваніцький Сергій Андрійович, У 1928 році у Потіївці розпочалася колективізаці, був створений колгосп ім.Т.Г.Шевченка і головою був обраний Шевченко Хома Мусійович.

Господарство з таким найменуванням проіснувало аж до 1930 року. В 1930 році на території села утворилося три колгоспи: «Червоний Партизан» - голова Соколенко Тихон Степанович; «Червоний Комунар» - голова Ягодзінський Федір Іванович; «Червона Зірка» - голова Лукашевич Федір Васильович.

6 січня 1951 року збори членів трьох колгоспів винесли рішення об`єднатися в одну сільськогосподарську артіль і затвердили назву ім. Молотова – голова Дабіжа Василь Калістратович. У 1959 році господарство переіменовано в колгосп «Комунар» В 1961 році проведена електрифікація села, з'явився радіозв'язок в оселях потіївчан. У 1965 році розпочато спорудження сошейної дороги від Одеської траси до центру села.

У 1974 році колгосп «Комунар» об'єднали з колгоспом «1 Травня» с.Чупира – голова Штокало Петро Сидорович, а з 1975 по 1982 с. Потіївка була відділком радгоспу ім. 9 Січня 1905 року - директор Сіромаха Павло Лукіч.

У 1982 році на базі відділку було створено насінницьке господарство радгосп «Потіївський». Радгосп спецсортнасіння «Потіївський» проіснував до грудня 1999 року. 3 грудня 1999 року радгосп реорганізовано в КСП. А в 2000 році, в товариство «Потіївське» - голова Кузьменко Петро Іванович. 1999 році розпочалося розпаювання землі.

Освіта. Першу школу в с.Потіївка було відкрито в 1860 році. І ось уже 157 років цей храм науки щорічно наповнюється дитячим гомоном. В 1986 році освітяни перейшли в нове 3-поверхове приміщення. 4 лютого 1997 року школа отримала ліцензію повної загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів. 

У 2001 році школа реорганізована у Навчально-виховне об'єднання «школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».

З 2007року – директор НВО Слупіцький Сергій Іванович. 

Культура. Будинок культури у селі немовби оглядає його. Цей будинок гостинно відчинив свої двері у 1967 році. Музика, запальний танок, задьориста пісня, скільки радості вони приносять людям. Учасники художньої самодіяльності беруть участь у всіх культурно-масових заходах та концертах, пропагують українську народну пісню, зберігають національний фольклор, звичаї традиції та обряди. В Будинку культури працюють: фольклорний ансамбль «Перевесло», «Троїсті музики» керівник Микитюк В.А., вокальний ансамбль «Росичі» художній керівник Соколенко С.М., дитячий танцювальний колектив «Калинонька» художній керівник Соколенко С.М. 

В селі знаходиться одна з найкращих сільських бібліотек району. Окрім об`ємного книжкового фонду бібліотека укомплектована ком’ютерним залом з доступом до інтернету. Зав. бібліотекою Ф№14 Соколенко Світлана Миколаївна.

Потіївка - одне з найбільших сіл Білоцерківського району. Соціально-економічна сфера села чимала і складна. Тут діють ряд сільськогосподарських підприємств – АТВТ «Агропромтехсервіс-1» керівник Бобраніцький А.Ф., ПП «Агро Потіївка» керівник Бурлака В.В., ТОВ «Земля Томилівська» керівник Вахній С.П., ПП »Агро Приват» керівник Линник О.В. Завдяки залученню приватників діють п`ять магазинів – три продовольчих і два господарчих товарів.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *